VYVÝŠENÉ ZÁHONKY projekt MONDI a.s.

Na základě vyhlášení enviromentální výzvy a zpracování projektu „Vyvýšené záhonky, v nich voňavé bylinky“,  za finanční podpory a.s. Mondi Štětí a naší spoluúčasti, jsme si na zahrádku MŠ pořídili vyvýšené záhonky a  vytvořili si tak bylinkovou zahrádku, o kterou se spolu s dětmi budeme starat. Vyvýšený záhonek je vhodný pro pěstování bylinek či „malé“ zeleniny. Děti se dozví o jejich léčebných účincích či o jejich nejčastějším využití v kuchyni, k přípravě čajů, osvěžujících nápojů (hlavně v létě), jako přísadu do pomazánek, polévek, různých pokrmů nebo k přímé konzumaci. Dále se mohou učit, že je možnost uchovávat je i na pozdější dobu, pomocí sušení nebo např. konzervováním. Další zkušeností bude starost o rostlinky, povědomí o tom, co potřebují k růstu. Uvědomí si, že k zalévání můžeme použít nejen vodu z kohoutku, ale že můžeme získat i dešťovou vodu ze střechy zahradní pergoly, která je svedena do sudu, ze kterého ji budeme používat na zalévání rostlinek.


si